21 marca 2022

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Przeżywamy trzecią niedzielę Wielkiego Postu, kończymy Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii. Warto zadać sobie pytanie ilu z nas znalazło czas na refleksje wysłuchanie nauk rekolekcyjnych? Ile w tym jest lub będzie naszego nawrócenia, pokuty, zmiany myślenia i życia? Czy znaleźliśmy trzy dni na zwolnienie w zabieganym świecie? Czy będzie to kolejny Wielki Post, Święconka w kościele i gonitwa w kolejne dni świat przejedzone przy stole? Tym którzy chcieli pogłębić duchową relację z Bogiem, po przez uczestnictwo w dziękuje za wspólną modlitwę. Przypominam, że spowiedź Wielkopostna w naszej parafii 5 kwietnia. Przyjadą księża z dekanatu.
  2. Dziękuję o. Rekolekcjoniście Pawłowi Sworst ze zgromadzenia Congregatio Sancti Michaelis Archangeli za wygłoszone do nas nauki w czasie rekolekcji Wielkopostnych. Życzymy sił zdrowia i wstawiennictwa bł. Księdza Bronisława Markiewicza założyciela zgromadzenia, oraz opieki Wielkiego Patrona Św. Michała Archanioła

Droga Krzyżowa w piątek:

- w środę w Mysłowie o 15.00 po nabożeństwie Msz św.

- w czwartek w Świdniku o 15.00 po nabożeństwie Msz św.

• w piątek w Kaczorowie o 16.30 po nabożeństwie Msz św.

Gorzkie Żale w kościołach filialnych przed mszą św. a w Kaczorowie po Mszy św. o godz. 12.00 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem

Zapraszamy do udziału w powyższych nabożeństwach dzieci przygotowujące się do I komunii św. i kandydatów do bierzmowania.

1. Od kilku dni na terenie naszej parafii. Dokładnie na Świetlicy wiejskiej w Kaczorowie gościmy uchodźców z Ukrainy. Znając ofiarność Parafian dzisiaj po mszach św. można wziąć tzw. „Aniołka”, aby pomóc tym którzy uciekli przed wojną, często w tym czym byli ubrani. Potrzeba podstawowych rzeczy kapci, proszków do prania.. Kartki wyłożone na ołtarzu można zabrać ze sobą podając numer. I swoje nazwisko. Zakupione nowe rzeczy dostarczyć do wtorku wieczorem na parafię. Dziękuję już za dostarczone pierwsze rzeczy na parafię. Zostały przekazane na świetlicę w Kaczorowie. Można wspomóc składając ofiarę osobiście po mszy w zakrystii. Za złożone pieniądze przez parafię zostaną zakupione najpotrzebniejsze rzeczy.
  2. Jesteśmy w okresie Wielkiego Postu i myślimy o wystroju świątyń na okres wielkanocny. Ofiary na kwiaty do Bożego grobu można składać na tacę podczas mszy św. i w punkcie pocztowym u p. Elżbiety w Kaczorowie
  3. Odpowiedzialni za przygotowanie Grobu Pańskiego i Ciemnicy na Wielki Tydzień są Rodzice dzieci przygotowujących się do I komunii św. i kandydaci do bierzmowania. Kwiaty do wystroju zostały już zamówione.
  4. W piątek uroczystość Zwiastowania Pańskiego
  5. W II niedzielę miesiąca na remonty Mysłów uzbierał Kaczorów uzbierał za składane ofiary serdeczne Bóg zapłać
  6. W II niedziela Wielkiego Postu – „Ad gentes” – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Do puszek uzbieraliśmy 400 zł
  7. Dziękuję za posprzątanie i przygotowanie kościołów do dzisiejszej liturgii.
  8. Dziękuję za składane ofiary na potrzeby parafii: