30 kwietnia 2022

OGŁOSZSZENIA PARAFIALNE

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Dziś trzecia niedziela Wielkanocy, W Kościele w Polsce Niedziela Biblijna. Początek Tygodnia Biblijnego. I Niedziela miesiąca adoracyjna zmiana tajemnic różańca we wszystkich kościołach. Rozpoczęliśmy maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia o 18:00 zapraszam na mszę św. i nabożeństwa majowe w Kaczorowie. Zadbajmy też o wizerunki Maryi w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, na różaniec czy wieczorny Apel Jasnogórski. Nabożeństwo majowe w tygodniu i w niedzielę w kościołach filialnych przed mszą św. Zachęcam do udziału w nabożeństwach dzieci przygotowujące się do komunii św. I Kandydatów do bierzmowania

1. W związku z niecnością pani Agaty Kopeć Katechetki, która jest na urlopie macierzyńskim. Po uzgodnieniu z Proboszczem i Wydziałem Katechetycznym Świdnickiej Kurii Biskupiej do końca roku katechezy w naszej parafii uczyć będzie Pani Irena Giniowiec. Dziękuję Pani Irenie za podjęcie się odpowiedzialności i powołania które nie wygasło mimo już odpoczynku jakim jest emerytura. Wszelkie przygotowania do I Komunii św. w naszej parafii, która odbędzie się 29 maja o godzinie 12.0 proszę konsultować z p. Ireną.

1. Parafia poszukuje chętnego katechetę, który podejmie naukę religii od września w Szkole Podstawowej w Kaczorowie na czas nieobecności p. Agaty katechetki. Szczegółowe informacje u ks. Proboszcza

1. 2 maja wspomnienie liturgiczne św. Atanazego biskupa doktora kościoła. Dzień Flagi Rzeczy Pospolitej Polskiej i dzień Polonii i Polaków za granicą. Przyozdobmy nasze domy flagą państwową. Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza wszystkich do włączania się do akcji #mojaflaga. Już 2 maja, z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, każdy, niezależnie od miejsca zamieszkania, wieku czy upodobań może przyłączyć się do wyjątkowej akcji społecznej i wywiesić flagę. Ambasadorami akcji są wszyscy, którzy wywieszają flagę podczas święta państwowego lub w ważnym momencie życia. Może to być dowolna flaga – uszyta samodzielnie, kupiona, a nawet zrobiona z papieru. Flagę można wyeksponować przed domem, na balkonie czy w miejscu pracy. W tym roku mija 18. rocznica formalnego uchwalenia Dnia Flagi.

1. 3 maja Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski porządek mszy św. niedzielny. Tego dnia przypada Święto Konstytucji 3 maja

1. 4 maja św. Floriana męczennika patrona strażaków. Tego dnia rozpoczynają się Egzaminy maturalne. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tegorocznych maturzystach prosząc dla Nich o światło Ducha św. potrwają one do 20 maja

1. 5 maja I czwartek miesiąca modlimy się o święte i liczne powołania kapłańskie i za powołanych do kapłaństwa. Msza św. w Kaczorowie o godz. 18.00

1. 6 maja Święto śś. Ap. Filipa i Jakuba. I piątek miesiąca okazja do spowiedzi I piątkowej od 17.45 w Kaczorowie

1. 7 maja I sobota miesiąca zapraszam do godzinie 12.00 na mszę św. i różaniec do Niepokalanego serca Najświętszej Marii Panny i nabożeństwo majowe.

1. Przyszła niedziela II miesiąca ofiary składane na tacę przeznaczone są na remonty.

1. Parafia zatrudni organistę w kościele w Kaczorowie.

1. 1 czerwca na mszy św. o godzinie 9.00 (środa) gościmy ks. Bp Marka Mendyka Ordynariusza Świdnickiego, który poświęci nowy sztandar Szkoły Podstawowej w Kaczorowie.

1. W przyszłą niedziele 8 maja po mszy św. o godz. 12.00 w Kaczorowie spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Ksiądz Biskup Marek przyjął nasze zaproszenie na 9 czerwca na mszę św. godz. 18.00 podczas, której udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania.

1. Dziękuję za posprzątanie i przygotowanie świątyń do dzisiejszej liturgii.

1. Jest wywieszona nowa lista sprzątania w Kaczorowie. Został zakupiony nowy 2-gi odkurzacz. W starym zostały wymienione uszkodzone elementy posiada ssawkę do dywanów. W każdym z nich jest nowy worek wielokrotnego użytku.