IV Niedziela Adwentu

18 grudnia 2021
  1. Powoli kończy się Adwent. Zewnętrzne oznaki przygotowań, takie jak czystość naszych domów i mieszkań, przygotowania do wieczerzy wigilijnej, są ważne, lecz ważniejsza jest troska o duchowe przygotowanie, żeby Pan Jezus mógł się spotkać z nami w czystości naszych serc, uporządkowanych relacjach i pokoju wokół nas.

1. Spowiedź świąteczna w naszej parafii 20 grudnia w poniedziałek od godz. 15.30 do 16.00 w Mysłowie i Świdniku. Od 16.30 do 17.00 w Kaczorowie. Przyjadę księża z dekanatu. Zachęcam do spowiedzi świątecznej.

1. W tygodniu Msze św. roratnie. poniedziałek godz. 17.00. Wtorek, środa. 18.00. W czwartek ostatnie roraty o godzinie 17.00

1. Zeszłej niedzieli II miesiąca uzbieraliśmy na remonty w Mysłowie i w Kaczorowie

1. Do nabycia są świece wigilijne caritas w cenie duża 15 zł mała 7 zł

1. W czwartek 23 grudnia ubieranie i strojenie świątyni w Kaczorowie na św. Bożego Narodzenia. Zwyczajem parafii odpowiedzialni są rodzice dzieci I komunijnych i młodzież przygotowująca się do bierzmowania.

1. W piątek Wigilia Bożego Narodzenia. Zanim zasiądziemy do wieczerzy, zadbajmy nie tylko o zachowanie tradycji postnego posiłku, lecz przede wszystkim, przez wspólną modlitwę, czytanie opisu narodzenia z Ewangelii św. Łukasza oraz łamanie się opłatkiem.  Zadbajmy w naszych domach rodzinnych o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Nie stawiajmy na wigilijnym stole alkoholu. Tradycyjnie zachowajmy wstrzemięźliwość od potraw mięsnych w czasie wieczerzy wigilijnej.

1. W Wigilię Bożego Narodzenia Msze św.  Pasterka Świdnik 21.00, Mysłów 22.30, Kaczorów 24.00.

1. Narodzenie Pańskie I i II Dzień Świąt msze św. w porządku niedzielnym 9.00 10.30 12.00

1. W II Dzień Świąt taca przeznaczona będzie na potrzeby Seminarium Świdnickiego. Przy wyjściu z Kościoła będzie można złożyć ofiarę do puszki na Katolickie poradnie rodzinne.

1. Zgodnie z zaleceniami Biskupa Świdnickiego Kolęda w naszej parafii jak w zeszłym roku na zaproszenie. Kartki z zaproszeniem można pobrać przed każdą mszą św. Wpisując czytelnie adres miejscowość i ulice oraz nazwisko. Plan Kolędy będzie podany w późniejszym terminie. Jeżeli ktoś tuż przed wizytą trafił na kwarantannę proszę o poinformowanie sąsiadów mieszkających obok. Lub telefonicznie na parafię. Ksiądz odwiedzający z wizytą kolędową posiada aktualny paszport covidowy.

1. Informacja dla wszystkich którzy zamówili msze św. za śp. Radosława Fiołka i proszą o informacje, kiedy będzie odprawiona. Dostępne są już na stronie internetowej parafii wpisując  https://parafiakaczorow.pl. I w gablocie ogłoszeń w Mysłowie.

1. Dotarła do nas smutna wiadomość o śmierci Ks. Stanisława Sierakowskiego proboszcza parafii w latach 1993–2011. Cenionego i szanowanego przez mieszkańców. Zachęcam do modlitwy za spokój duszy Ks. Stanisława. Bardzo pięknym wyrazem wdzięczności jest zamówiona msza św. Zaproponowano mszę św. gregoriańską jak za śp. Ks. Piotra. Msze zamówić będzie można w Kaczorowie w Punkcie Pocztowym u p. Elżbiety, w Świdniku u Pani Urszuli Pociechy i w Mysłowie u Pani Krystyny Chojnackiej

1. Dziękuję za przygotowanie świątyń do dzisiejszej liturgii.

1. Dziękuje za dostarczenie na parafię stroika świątecznego.

1. Zachęcam do zakupu kalendarzy ściennych na 2022 rok w cenie 10 zł

1. Bóg zapłać za składane ofiary na potrzeby kościołów i parafii