01 października 2022

OGŁOSZSZENIA PARAFIALNE

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś w kalendarzu liturgicznym przypada dwudziesta siódma niedziela w ciągu roku. Rozpoczęliśmy miesiąc październik poświęcony modlitwie różańcowej. Zachęcam do uczestnictwa w tygodniu w różańcu.

1. Dzisiaj I niedziela miesiąca. Adoracyjna, zmiana tajemnic różańca św. we wszystkich kościołach. Różaniec w tygodniu w Kaczorowie po mszy św. wieczornej. W Kościołach filialnych we środę w Mysłowie i czwartek w Świdniku na 30 minut przed mszą św. Dzieci i młodzież, które nie mogą uczestniczyć w Kaczorowie w różańcu uczestniczą w swoich miejscowościach. Proszę, aby każde z nich wybrało sobie jeden dzień w tygodniu i uczestniczyło w różańcu zbierają podpisy z nabożeństwa. Jeden Różaniec w tygodniu.

1. Przypominam o segregacji sieci na cmentarzach w Kaczorowie Mysłowie i Świdnik. Klucz od bramy cmentarza w Mysłowie znajduje się w u Pani Olczyk. W Kaczorowie w punkcie pocztowym u Pani Elżbiety. Zostały uprzątnięte gałęzie przy cmentarzu w Kaczorowie. Przypominam o zakazie składowania ich po za ogrodzeniem cmentarza.

1. W poniedziałek msza św. w Kaczorowie o 18.00 nie będzie mszy św. o 9.00

1. Na prośbę parafian od 10 października przejdziemy na sezon zimowy i zamienią się godziny odprawiania mszy św. w tygodniu w Kaczorowie i kościołach filialnych.

1. Na tygodniu zostaną zamontowane kamery monitoringu w kościele w Mysłowie już zostały wykonane pozwolenia i prace. Dodatkowa kamera pojawi się w kościele w Kaczorowie

1. Zachęcam do zamawiania mszy św. w tygodniu w Kaczorowie i w Świdniku w czwartki.

1. Pierwszy piątek miesiąca odwiedziny w domu chorych od 9.00. Tego dnia na godzinie 18.00 w Kaczorowie zapraszam wszystkie Róże Różańcowe w patronalne święto NMP Różańcowej.

1. Osoby, które zapisały się pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę w dniu 29 października. Proszę o zgłoszenie się do zakrystii w celu podania Pesel do ubezpieczenia i numeru telefonu.

1. W związku zapytaniem odnośnie oświetlenia, które jest na terenie przykościelnym. Jest oświetleniem gminnym. Problemy z oświetleniem przy ulicy Jeleniogórskiej i Bolkowskiej należy zgłaszać do GDDiA. Na prośbę osób skierowało pismo do wyżej wymienionej instytucji z zapytaniem i prośba o interwencje.

1. Przyszła niedziela II miesiąca ofiary składane na tace przeznaczone będą na remonty.

1. Po mszy św. w zakrystii można zakupić kalendarz ścienny na 2023 r. w kwocie 12 zł.

1. Dziękuje za składana ofiary na potrzeby parafii 2 wpłaty po 100 zł

1. Dziękuję za posprzątanie i przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii. Jest wywieszona nowa lista sprzątania w Kaczorowie.

1. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy:

- w wtorek 4 października św. Franciszka z Asyżu.

- w środę 5 października św. Faustyny Kowalskiej

- w piątek 7 października NMP Różańcowej